Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 6. 2019

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Navigace

Obsah

Mateřská škola Dobřany

Základní škola Dobřany

 

Informace pro rodiče dětí Mateřské školy Dobřany

v souvislosti s přechodem stravování pod školní jídelnu

Základní školy  Dobřany k 1.4.2013

 

Vážení rodiče,

od 1.4.2013 začne stravování Vašich dětí v Mateřské škole zajišťovat školní jídelna Základní školy Dobřany, kam zároveň k tomuto datu přejdou všechny pracovnice současné školní jídelny obou budov Mateřské školy (Loudů a Stromořadí). Vaše děti se tak stanou strávníky školní jídelny ZŠ, ale kromě způsobu placení stravného se jim nic oproti minulosti nezmění k horšímu. V obou budovách Mateřské školy budou vytvořeny výdejny jídla a děti budou dostávat jídlo a nápoje obdobným způsobem jako doposud.

Je však třeba provést určité změny kvůli evidenci strávníků, s nimiž Vám budou intenzívně  nápomocny jak obě stávající vedoucí školních jídelen, tak i vedení obou škol.

Oč se jedná:

 

1. Vaše platba se od 1.4.2013 rozdělí na dvě části:

  • školné - to bude hrazeno nadále stejným způsobem na účet Mateřské školy
  • stravné - to bude hrazeno nově Základní škole níže uvedeným způsobem

 

2. Do 31.3.2013 je třeba přihlásit děti z Mateřské školy ke stravování ve školní jídelně ZŠ. Formulář přihlášky obdrží rodiče přímo v Mateřské škole nebo v kanceláři školní jídelny Základní školy Dobřany v ulici Sokolovská. Vyplněný formulář je třeba odevzdat osobně v kanceláři školní jídelny Základní školy Dobřany v ulici Sokolovská. Od 20.3. do 29.3.2013 bude pro veřejnost prodloužena otevírací doba kanceláře do 16.30 hod. (do té doby bude od 7.00 do 15.30 hod.).

 

3. Cena stravného pro děti do 6 let zůstane beze změny, tj. celkem 35 Kč/den (v tom je zahrnuto: oběd 18 Kč, dvě svačiny 7 Kč + 7 Kč, nápoje 3 Kč).

Cena stravného pro děti ve věku 7 - 10 let se změní dle normativu pro žáky 1.stupně s navýšením o 3 Kč – celkem 41 Kč/den (oběd 22 Kč, dvě svačiny 8 Kč + 8 Kč, nápoje 3 Kč); jedná se o několik málo „odkladových“ dětí, které budou dostávat větší porce jídla. (Pozn.: naopak několik dětí z přípravných tříd ZŠ bude platit méně, neboť budou stravovány dle normativu pro MŠ).

 

4. Způsob platby rozhodnete na přihlášce strávníka. Zásadní změnou bude to, že platba za odebranou stravu se provádí zpětně.

Možné způsoby platby:

a) přednostně inkaso z Vašeho účtu – podklady pro zadání inkasa získají rodiče při přihlášení ke stravě v kanceláři školní jídelny 

b) na základě vystavených údajů k provedení platby (bude předáno rodičům v MŠ) bezhotovostně měsíčním převodem z Vašeho účtu nebo hotově do pokladny v kanceláři školní jídelny  nebo Základní školy

 

5. Další odlišností od dosavadní praxe v Mateřské škole je jiný způsob placení zálohy na stravné. Školní jídelna Základní školy používá systém vratné zálohy (kauce, jistiny), ze které se automaticky uhradí dlužné stravné. Za jídlo se tedy neplatí předem jako v Mateřské škole, kde byly případné přeplatky použity pro následující účetní období. Za jídlo se platí zpětně, a rodiče tak mají mnohem větší přehled o tom, kolik činilo skutečné stravné za minulý měsíc.

Výhodou pro rodiče je i to, že záloha může provázet žáka plynule i po přechodu na Základní školu, není třeba nic měnit. Pokud žák ukončí docházku z jakéhokoliv důvodu (stěhování, přechod na jinou školu apod.), je záloha bez odkladů vrácena.

 

6. Záloha na stravné ve výši 1.000 Kč musí být složena do 31. 3. 2013 spolu s podáním přihlášky ke stravování. Jedná se sice o jednorázově nepatrně vyšší platbu v měsíci březnu ve srovnání s původní platbou zálohy na stravné na duben, jak tomu bylo u systému Mateřské školy, ale to v dubnu nenastane. Až v květnu bude první platba za odebranou stravu v měsíci dubnu. Je možné se ze závažných důvodů individuálně dohodnout s vedoucí školní jídelny Základní školy na rozdělení platby.

 

7. Novinkou pro rodiče dětí z Mateřské školy bude využití internetového přístupu (www.strava.cz) na stránky jídelny ZŠ, kde mohou – po obdržení přístupových kódů od vedoucí školní jídelny – odhlašovat / přihlašovat své děti k odběru stravy např. v souvislosti s nemocí apod., uvidí také aktuální jídelníček apod. Pozn.: Žáci ZŠ mají navíc i možnost výběru jídla.

čísla účtů pro platbu stravného:

sběrný účet České Spořitelny 100133951/0800

klienti ostatních bank /mimo mBanky/ 19-5514660287/0100

Kontaktní osoby pro dotazy:

 

Renáta Černá, vedoucí ŠJ ZŠ (377 972 448; sjdobrany@seznam.cz)

Bc. Jana Kleisnerová, ředitelka MŠ (377 972 587; msdobrany@dobrany.cz)

Mgr. Jaroslav Šedivý, ředitel ZŠ (377 970 467; jaroslav.sedivy@zs.dobrany.indos.cz)

 

Bc. Jana Kleisnerová, ředitelka MŠ

Mgr. Jaroslav Šedivý, ředitel ZŠ